Duvardan Duvara Halı adından da anlaşılacağı gibi bir zemini boylu boyunca kaplaması için üretilen Halı Modellerinden biridir. Bu halılar, siparişe göre özel renk boy, ve şekillerde üretilir.

Bu tip halılar evlerde çok kullanılan bir halı türü değildir. Daha ziyade iş yerlerinde, kamu kurumlarında, otellerde, ofislerde, banklarada ve yurtlarda duvardan duvara halılar tercih edilir.

Duvardan Duvara

Estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, gayet uzun ömürlü ve sağlıklı olması da, bu halıların tercih edilmesinde önemli bir faktör. Yoğun insan popülasyonun olduğu noktalarda duvardan duvara alınırken, Karo Halı tercih etmek en iyi seçenek olacaktır.

Duvardan Duvara Halıda Karo Halı Kullanmanın Avantajı

Kalabalık yerlerde karo halı tercih etmelisiniz, sebebi ise, bulunduğu ortam nedeniyle kirlenme olasılığı çok daha yüksektir. Karo halılar; küçük küçük karelerden oluştuğu için halının üzerine bir içecek döküldüğünde halıyı komple temizlemek yerine o kareyi ordan alıp yedekte bulunan kare parçasını yerine koyarak temizlemiş olursunuz.

Trafiği yoğun olan bölgelerde karo halı kullanırken, materyali kesinlikle yün ya da akrilik olmamalı. Zira bu tarz halılar alerjiye sebep verebilir.