Cami Halısı, gerek zemin kaplama gerek mimarideki estetiği tamamlayıcı ve gerekse konfor bakımından ibadethanelerin en önemli dekorasyon malzemeleridir. Bu sebepten ötürü yetkili kişiler camilere özel cami halıları seçerken estetiğe ve konfora çok önem verirler.

Camiler, inanç olarak İslamı seçen Müslüman toplumlar için ibadet yapma amacıyla inşaa edilmiş ibadethanelerdir. Bu ibadethaneler (camiler) kutsal mekanlar olarak sayılır ve dolayısıyla gerek yapımı, gerekse bakımı aşamasında insanlar çok titiz davranırlar.

Bir yere bir cami yaparken dış mimariden farklı olarak onu güzel gösterecek asıl faktör iç mimarisidir ve insanlar bu hususa çok önem verirler. Cami içi dekorasyondaki en önemli faktörlerin başında şüphesi cami halıları gelmektedir.

Cami Halıları

Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Bu dekoru güzel yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder.

Cami Halısında kaliteye önem verilmesinin sebebi çok sık kullanımdan ötürüdür. Zira binlerce kişinin üstüne bastığı bu halılar, oldukça dayanıklı ve hijyenik olmak zorundadır. Üstelik bu tarz halılar genelde bir kere alınır. Dolayısıyla uzun ömürlü kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilir.

İtikat Cami Halıları

İtikat Halı olarak, Cami Halıları üretirken kaliteden aslan ödün vermeyiz. Kullandığımız iplikler renkleri solmayan özel hammaddelerden üretilir. Bu sayede uzun süre renkleri solmaz cap canlı görünümünü korur ve uzun ömürlü olur. Temizlenmesi oldukça basit ve zahmetsiz olan halılarımız, ülkemizde bir çok camide kullanılmak kalmıyor, yurtdışındaki camilerede montajını yapıyoruz.

 

Göbekli Cami Halıları

Göbekli Cami Halısı

Bir halı türü olan göbekli cami halısı, genelde kalının tam merkezinde bir şekil ya da sembol dokunarak yapılan halılardır. Bu tarz halılar genelde en çok tercih edilen ve zarafeti simgeleyen zemin kaplama türüdür. Yukarıdaki gördüğünüz fotoğraftaki de göbekli halıya bir örnektir. Bu ve buna benzer onlarca farklı renk ve şekillerde göbekli cami halısı üretimini yapmaktayız.

Bu fotoğraftada göbekli cami halısına örnek başka bir ürün görmektesiniz. Koyu mavi renklerin yoğun olarak kullanıldığı bu halıda, ortada çember ve içinde tribal şekil kullanılmıştır.

 

Yün Cami Halıları

Yapaylıktan uzak, doğal bir tekstil ürünü olan yünü, satın aldığımız her kıyafet için tercih etmekteyiz. Bunun sebebi ise, sağlıklı olmakla beraber uzun ömürlü olmasından kaynaklıdır. Öyleki binlerce yıl kendini çok iyi muhafaza edebilir. Yatağımızdaki battaniyeden, evimizdeki halıya, üzerimizdeki trikoya kadar bir çok eşya yünden yapılmakta.

İtikat Halı olarak misyonumuz, kaliteli ürünler üretip müşterilerimizin güvenini kazanmak ve onları mutlu etmektir. Bu amaçla Yün Cami Halıları üreterek sizlere uzun ömürlü ve sağlıklı halılar kullanma imkanı sunuyoruz.

Cami Halısı Fiyatları

Sizlere en kaliteli ürünleri sunmayı kendine misyon edinmiş bir firma olarak bütçenizi de düşünüyoruz. Bu doğrultuda en iyi halılarımızı en uygun fiyattan alacağınızı bilmenizi isteriz. Piyasada belirli bir kalite / fiyat orantısı vardır. Bu orantıdan uzak fiyatlardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz, zira ucuza mal edeyim derken, size çok daha pahalıya gelebilir.

Cami Halısı Fiyatları, kullanılan ipliğin cinsine, motiflerdeki işçiliğin zorluğuna ve alacağınız halının en boy gibi ebatlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Dolayısıyla internet adresimizde direkt şu fiyattan veriyoruz demek gerçekten uzak bir ticari anlayıştır. En son ve en net fiyatları bizimle iletişime geçerek öğrenebilir, mail yoluyla teklif alabilirsiniz.

Mail Adresimiz: [email protected]